UniGoo – najczęściej zadawane pytania

pytania i odpowiedzi na czarno 16

Zastanawiasz się, czy UniGoo to coś dla Ciebie? Przychodzą Ci do głowy różne pytania? Sprawdź, może tutaj znajdziesz na nie odpowiedzi. Poniższy wpis to pewnego rodzaju ściągawka po Uniwersytecie Wędrownym UniGoo.

1. Czym jest UniGoo?

UniGoo to pełne pozytywnej energii, optymizmu, marzeń i pasji KOBIECE WYPRAWY W GÓRY.
W myśl idei NIE PĘDŹ PRZEZ ŻYCIE – WĘDRUJ! Moim celem jest inspirować Was do wędrowania przez życie z plecakiem pełnym żywiołów, pogody ducha, wiary w siebie i swoje możliwości.

Obecnie Uniwersytet Wędrowny to dwa kierunki: Kobieca Przerwa na Góry i FoRest, ale to dopiero początek:)

2. Jak taki wyjazd przebiega? Czyli od pomysłu do powrotu:)

 • Najpierw, zazwyczaj zupełnie znienacka, pojawia się w mojej głowie pomysł na kolejny wyjazd – oczywiście jestem otwarta na Wasze propozycję i polecenia fajnych lokalizacji. Pomysł ten, z wypiekami na twarzy, przedstawiam Wam. Najpierw wysyłam go mailem do uczestników zapisanych na Sekretną Listę Włóczykijów, potem publikuję na stronę UniGoo i na FB.
 • Ruszają zapisy – Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzonych dokonaniem opłaty rezerwacyjnej. Dotychczasowe wyjazdy pokazują, że podczas zapisów trzeba być naprawdę szybką, gdyż, ku mojej ogromnej radości, miejsca rozchodzą się jak ciepłe, maślane bułeczki w sobotni poranek. Zdecydowanie większe szanse na udział w wyprawie mają uczestniczki zapisane na Sekretną Listę Włóczykijów, gdyż jako pierwsze, bezpośrednio na maila, otrzymują ode mnie informacje o zapisach.
 • Potwierdzenie udziału w wyprawie – otrzymasz ode mnie maila informującego, czy udało Ci się dostać na listę uczestników.
 • Komunikacja mailowa z uczestniczkami – ze względu na nasze bezpieczeństwo, informację na temat szczegółów wyprawy, uczestniczki otrzymują ode mnie drogą mailową – to już wiedza dla wtajemniczonych;)  Otrzymasz ode mnie także krótki poradnik o tym: co spakować do plecaka, o czym nie zapomnieć, co się może przydać itp.
 • JEDZIEMY!!!
 • Odpoczywamy i dobrze się bawimy. Ze względu na specyfikę projektów, inny będzie program i przebieg wyjazdu zorganizowanego w ramach KPNG, a inny podczas FoResta – szczegóły zawsze przedstawiam Wam, zanim ruszą zapisy.
 • Wracamy – nasze wyjazdy kończą się w niedzielę, w godzinach popołudniowych lub wieczornych.
 • Czekamy na nowy wyjazd:)

Jeśli zaś chodzi o klimat i charakter babskich wyjazdów, który naprawdę trudno w słowach zawrzeć, opisałam go dla Ciebie w artykule: „Kobiece wędrowanie, czyli synergia cząstek bardzo indywidualnych”. Serdecznie zapraszam Cię także do zapoznania się z Opiniami Uczestniczek poszczególnych wyjazdów, czy z Relacjami z Wypraw.

3. Dla kogo takie wyprawy?

Jeśli:

 • Nie chcesz biec przez życie,
 • Lubisz aktywny odpoczynek i bliskie obcowanie z przyrodą,
 • Cenisz sobie to, co w swej prostocie piękne,
 • Masz odwagę, raz na jakiś czas, zrobić coś tylko dla siebie,
 • Chcesz zadbać o swoje zdrowie, duszę i rozwój,
 • Bierzesz na siebie odpowiedzialność bycia szczęśliwą i spełnioną kobietą,
 • Radość daje Ci poznawanie nowych ludzi i nowych miejsc,
 • Akceptujesz indywidualność,
 • Dążysz do bycia dobrym człowiekiem…

To jesteś jedną z nas!

4. Co muszę zrobić, aby na taki wyjazd pojechać?

 • Zapoznać się z opisem wyprawy, terminem, przewidywaną trasą i programem,
 • Wypełnić formularz zgłoszenia,
 • Dokonać opłaty rezerwacyjnej,
 • Spakować plecak,
 • Stawić się w sobotni poranek na zbiórce…i już!

5. Czy osoby z innych miast niż Wrocław też mogą pojechać?

To, z jakiego miasta pochodzisz, nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne jest, abyś stawiła się na zbiórce w określonym miejscu i czasie. Nasze dotychczasowe wyprawy pokazały, że jeśli naprawdę kocha się góry, to każda odległość jest do pokonania. Wędrowały już z nami dziewczyny z Bielska-Białej i z Trójmiasta, z Zielonej Góry, Krakowa, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Grudziądza itd., itd. Za długo by wymieniać wszystkie lokalizacje.

6. Czy nie jestem na taki wyjazd za stara/za młoda?

To pytanie pojawia się dość często. Powiem tak: chcąc wziąć udział w naszej wyprawie, musisz być osobą pełnoletnią i to w zasadzie jest jedyny warunek, co do wieku. Górnej granicy nie ma! Dotychczasowa rozpiętość wiekowa uczestniczek to od 21 – 55 lat.

7. Czy ja dam radę? Czy ja się na taki wyjazd nadaję?

Wyprawy z UniGoo, to nie jest trekking dla wyczynowców – takiej oferty tu nie znajdziesz! To aktywny wypoczynek dla kobiet, którym nie straszne ubłocone buty, ciężar plecaka na plecach, czy nocleg w schronisku.

Decydując się na udział w wyprawie, Ty sama musisz racjonalnie ocenić: Czy Twoje zdrowie i kondycja fizyczna pozwolą Ci na pokonanie zaproponowanej w opisie trasy. To bardzo ważny aspekt, gdyż wędrujemy grupą i od początku do końca wyprawy stanowimy całość – nie ma możliwości, że sama zawrócisz w połowie drogi, itp. Jeśli naszłyby Cię obawy, czy dasz radę wziąć udział w KPNG, to pamiętaj, że zawsze masz alternatywę w postaci FoResta.

8. Jak odbiorą mnie inne uczestniczki? Czy mnie zaakceptują?

Nie mogę Ci dać na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, tak naprawdę wszystko w Twoich rękach. Mogę Ci za to powiedzieć, że na wszystkie dotychczasowe wyjazdy zapisały się wspaniałe, pełne życzliwości, otwartości na innych i akceptacji kobiety. Nie zdarzyło nam się jeszcze tak, aby ktoś odstawał od grupy, nie umiał się w niej odnaleźć itp. O tym jaka panuje atmosfera i jak na wyprawach czują się nowe uczestniczki, możesz poczytać w Opiniach, które napisały.

9. Czy muszę mieć jakiś specjalny sprzęt/ ubiór?

Na pewno potrzebować będziesz plecaka, wygodnych butów z dobrym bieżnikiem i kurtki, która ochroni Cię przed deszczem czy chłodem. Resztę rzeczy znajdziesz w swojej szafie. Przed każdym z wyjazdów przygotuję dla Ciebie dokładną rozpiskę, co może Ci się przydać, o czym nie powinnaś zapomnieć. Rozpiskę dostaniesz ode mnie na maila, co najmniej 2 tygodnie przed wyprawą, aby w razie czego móc uzupełnić ekwipunek.

10. ????

Jeśli do głowy przychodzi Ci jeszcze jakieś pytanie, o coś chcesz mnie zapytać, czegoś się dowiedzieć – nie zastanawiaj się tylko pisz śmiało: beata@unigoo.pl

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia na szlaku,
b.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/smy79668/public_html/unigoo.pl/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/smy79668/public_html/unigoo.pl/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/smy79668/public_html/unigoo.pl/wp-includes/formatting.php on line 4358

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/smy79668/public_html/unigoo.pl/wp-includes/formatting.php on line 4358

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/smy79668/public_html/unigoo.pl/wp-includes/formatting.php on line 4358

Dodaj komentarz
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/smy79668/public_html/unigoo.pl/wp-includes/formatting.php on line 4358

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *