KPNG

Kobieca Przerwa na Góry na stronę

KOBIECA PRZERWA NA GÓRY

Jeśli kochasz góry, a wspomnienie szkolnych, czy studenckich rajdów powoduje uśmiech na Twojej twarzy, KPNG jest w 100% dla Ciebie.

Jeśli zaś nigdy na takim rajdzie nie byłaś, nie miałaś też okazji nocować w schronisku górskim – trzeba to czym prędzej zmienić, aby było o czym wnukom opowiadać.

Dla kogo takie wędrowanie?

Nie ma znaczenia czy jesteś stałą czytelniczką UniGoo, czy może trafiłaś na tę stronę dosłownie chwilę temu. Możesz być mamą trójki dzieci, studentką z dredami, albo panią od matematyki z trzydziestoletnim stażem. Możesz mieć kota, własną fabrykę albo doktorat. Jeśli kochasz góry, masz w sobie dużo pozytywnej energii, a w życiu stawiasz na optymizm i życzliwość wobec ludzi  – serdecznie zapraszamy do naszego grona.

Projekt KPNG nastawiony jest na wyjazdy, podczas których pokonujemy kilkanaście kilometrów dziennie w terenie górskim – to Ty sama musisz realnie ocenić, czy Twoje zdrowie i kondycja pozwalają Ci na to.

Jeśli pojawiłyby się w Twojej głowie obawy, że nie dasz rady, że to raczej nie dla Ciebie – nie odpuszczaj  tak łatwo!!! Koniecznie zapoznaj się z Forestem, drugim projektem UniGoo dla kobiet.

Jaki jest cel wypraw KPNG ?

– aktywny odpoczynek,
– chwilowe oderwanie od codziennych schematów,
– podładowanie akumulatorów kosmiczną energią, z której korzystać będziemy po powrocie w doliny,
– ubrudzenie butów albo przemoczenie staników, bo takie wyjazdy też nam się zdarzyły (Rysianka, Orle),
– wypicie kubka pachnącej kawy (albo grzańca, zależy kto, co lubi) w doborowym towarzystwie,
– wschód słońca w górach (ale spokojnie, jak nie będziesz na niego miała ochoty, pozwolimy Ci dalej smacznie chrapać…. bo wiesz, skoro my wstajemy, a Ty nadal śpisz, to wszystko wskazuje na to, że to Ty jesteś tą osobą, co całą noc chrapała:)
– powygłupianie, powydurnianie, pośpiewanie i pogranie….

Jak taki wyjazd przebiega? Czyli od pomysłu do powrotu:)

 1. Najpierw, zazwyczaj zupełnie znienacka, pojawia się w mojej głowie pomysł na kolejny wyjazd.
  Pomysł ten, z wypiekami na twarzy, prezentuję Wam. Najpierw wysyłam go mailem do uczestników zapisanych na Sekretną Listę Włóczykijów, potem wrzucam na stronę UniGoo i na FB. Chcąc zobrazować Ci, jakie trasy pokonujemy, gdzie śpimy i co jemy – zapraszam Cię do zakładki Aktualności, zrób klik w przycisk Wspólne Wędrowanie – tam znajdziesz opisy naszych poprzednich wyjazdów. Tam też systematycznie pojawiać się będą nowe zaproszenia.
 2. Ruszają zapisy!
  Uwaga: decyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzonych dokonaniem opłaty rezerwacyjnej. Dotychczasowe wyjazdy pokazują, że podczas zapisów trzeba być naprawdę szybką, gdyż, ku mojej ogromnej radości, miejsca rozchodzą się jak maślane bułeczki. Zdecydowanie większe szanse na udział w wyprawie mają oczywiście uczestniczki zapisane na Sekretną Listę Włóczykijów, gdyż jako pierwsze, bezpośrednio na maila, otrzymują ode mnie informacje o zapisach.
 3. Potwierdzenie udziału w wyprawie
  Otrzymasz ode mnie maila informującego, czy udało Ci się dostać na listę uczestników.
 4. Komunikacja mailowa z uczestniczkami
  Ze względu na nasze bezpieczeństwo, informację na temat szczegółów wyprawy, uczestniczki otrzymują ode mnie drogą mailową – to już wiedza dla wtajemniczonych;)  Otrzymasz ode mnie także krótki poradnik o tym: co spakować do plecaka, o czym nie zapomnieć, co się może przydać itp.
 5. JEDZIEMY!!!
  Z racji tego, że KPNG to weekendowe wędrówki, zbiórka ma miejsce w sobotę w godzinach porannych. Podróżujemy transportem zbiorowym (PKP, PKS czasami BUS’em). Na linię startu, gdzie szlak daje swój początek, docieramy zazwyczaj w okolicach drugiego śniadania. Kilka godzin spędzamy na szlaku, a potem, w miejscu docelowym, następuje wielka celebracja nad talerzem gorącej zupy, tudzież schabowym w rozmiarze XXL:)
 6. Dobrze się bawimy
  Klimat i charakter naszych wyjazdów, opisałam dla Ciebie w artykule: „Kobiece wędrowanie, czyli synergia cząstek bardzo indywidualnych”. Zapraszam Cię także, do zapoznania się z Relacjami z naszych poprzednich wypraw, oraz opiniami samych uczestniczek.
 7. Wracamy
  Nasze kobiece wędrowanie kończy się w niedzielę, w godzinach popołudniowych lub wieczornych – w zależności od połączeń kolejowych, czy autobusowych. Wracamy wspólnie w miejsce, z którego dzień wcześniej startowałyśmy.
 8. Czekamy na nową wyprawę
  Wierzcie mi, jeśli raz połknie się bakcyla KPNG trudno jest usiedzieć na miejscu.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu w Twojej głowie zaświtała myśl typu „Też bym tak chciała”, to nie czekaj ani minuty dłużej, właśnie TERAZ zapisz się na Sekretną Listę Włóczykijów i do zobaczenia już niebawem.

uściski,
B.