RELACJA „Randka z Rysianką”, 17/18 września

O matulo, co to była za wyprawa:) Po raz pierwszy z projektem „Kobieca Przerwa na Góry” zawędrowałam w Beskidy. Po raz pierwszy maszerowałam z grupą w takim deszczu. Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że na wyprawy z UniGoo nie jadą przypadkowe osoby. Na „Randkę z Rysianką”  zdecydowało się 11 wspaniałych kobiet, takich którym nic nie przeszkadza, które nie marudzą, nie narzekają, które mimo przemoczonych doszczętnie butów i biustonoszy pokonują kolejne kilometry z uśmiechem na twarzy. Dziewczyny byłyście wspaniałe! Dziękuję!

Milówka

Nasze wspólne wędrowanie rozpoczynamy w Milówce, skąd szlakiem zielonym ruszamy w kierunku Hali Boraczej. Zdjęć z tego odcinak nie posiadamy zbyt wiele, gdyż lało jak z cebra i aparatu nie dało się wyjąć z plecaka:)

Hala Boracza

Kolejny odcinek to przejście z Hali Boraczej na Halę Lipowską. Na Lipowskiej króciutki przystanek, wbicie pieczątek w książeczki GOT i ruszamy dalej.

Hala Lipowska

Po 15 minut szybkiego marszu jesteśmy na miejscu. Zdejmujemy z siebie wszystko, co tylko jest do zdjęcia, wskakujemy w suche majty i suche japonki i już po chwili delektujemy się pysznym schabowym.

Hala Rysianka Obiad

Wieczorem toast  sokiem z gumijagód i niezapomniane rozgrywki w Mafię. Śmiechu było przy tym, co niemiara.
Noc spokojna – nikt nie chrapie, nikt nie gada przez sen….jak nie w schronisku:) A potem:

  • Niezapomniany wschód słońca na Rysiance…

Rysianka wschód słońca

  • Pyszne śniadanie i poranne Polaków rozmowy…

Rysianka śniadanie

  • 8:45 wyruszamy na szlak, czeka nas około 4,5h zejścia do Węgierskiej Górki.

Rysianka- zejście 2

Do Węgierskiej Górki docieramy zgodnie z planem. Tu powoli dobiega końca nasza „Randka z Rysianką”. Dziewczyny z Łodzi wracają do Milówki, gdzie pozostawiły swój środek transportu, a reszta ekipy wsiada w pociąg relacji Zwardoń – Katowice. Po godzinie jazdy jesteśmy już w Bielsku. I na tym pozwólcie, iż zakończę tę krótką relację z naszej kolejnej, już szóstej wyprawy w góry w kobiecym gronie.

Pozdrawiam Was ciepło,
b.

4 thoughts on “RELACJA „Randka z Rysianką”, 17/18 września

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *