Dzień Kobiet w Pokrzywniku, 10-12 marca 2018r.

Kochane Włóczykije,

Zjawiam się, aby po raz już czwarty z rzędu zaprosić Was do wspólnego świętowania „Dnia Kobiet w Górach” i tym samym porwać Was na pierwszą w nowym, 2018 roku, kobiecą wyprawę.

W poprzednich latach Dzień Kobiet świętowałyśmy w Samotni, w Pasterce i na Jagodnej. W tym roku chcę Was zaprosić w miejsce totalnie magiczne, piękne, pełne dobrej energii, wychwalane przez wszystkich, którzy przed nami tam dotarli. Chcę Was porwać na Pogórze Izerskie do agroturystyki Pokrzywnik 11, do Anetki i Stefana.

Co Wy na to? Jedziemy?

Kilka szczegółów na temat wyjazdu:

Wyjazd realizowany jest w ramach projektu FoRest. Co oznacza, że uciekamy za miasto, w naturę, do lasu, po to, aby zmęczyć nieco nogi, ale głowie dać odpocząć.

Czym tak w skrócie jest FoRest?

– To prezent, jaki raz na jakiś czas, robisz dla siebie samej,
– To wagary od codziennych obowiązków, schematów i ról,
– To trzy dni świadomego odpoczynku,
– To uczta dla zmysłów,
– To zanurzenie się w przyrodę,
– To czas refleksji i inspiracji,
– To spotkanie samej z sobą,
– To siła kobiecości, dialogi, synergia grupy,
– To okazja do poznania, nowych, wyjątkowych miejsc i ludzi.

Dla kogo jest FoRest?

Dla tych z Was, które lubią aktywny odpoczynek, dążą do kolekcjonowania pięknych wspomnień podszytych obrazami klimatycznych wnętrz i smakiem wyjątkowej kuchni. Dla tych, które potrafią cieszyć się drobiazgami, nie lubią marudzić, mają w sobie dużo pozytywnej energii i ciekawości świata. Dla tych, które są otwarte na innych, akceptują różnorodność i  z życzliwością oraz zrozumieniem podchodzą do drugiego człowieka.

Tak wiem – wymagania są zacne. Jednakże skoro czytasz ten tekst, jestem pewna, że je spełniasz, inaczej by Cię tu nie było. A to właśnie one powodują, że klimat naszych wypraw jest taki, a nie inny – totalnie wyjątkowy!!! Na Uniwersytecie Wędrownym nie ma przypadkowych osób, są tylko Ci, dla których radość z życia i jego celebrowanie jest wartością samą w sobie. Klimat, jaki panuje na każdym z naszych wyjazdów to kosmiczna synergii cząstek bardzo indywidualnych.

Za budowanie tej wyjątkowej atmosfery, wszystkie razem i każda z osobna jesteśmy odpowiedzialne. Póki, co udawało się nam to bezbłędnie-> patrz Relacje z Wypraw i Opinie,  za co jestem Wam niesamowicie wdzięczna – dziękuję moje kochane Włóczykije!

Jak wygląda program Dnia Kobiet w Pokrzywniku?

Dzień Kobiet w Pokrzywniku będzie połączeniem aktywnego odpoczynku z chwilami inspiracji, dobrej zabawy i przemyśleń. A całość okraszona zostanie niesamowitą kuchnią Anetki.

Szczegółowy program wyjazdu:

Sobota 10 marca

7:20 – Zbiórka na Dworcu PKP Wrocław Główny
8:10 – 10:20 – Podróż PKP do Jeleniej Góry
10:30 – 16:00 Wędrówka z Jeleniej Góry, wzdłuż Doliny Bobru, przez Gościniec „Perła Zachodu” (tu zapewne zjemy drugie śniadanie) do agroturystyki Pokrzywnik 11. (Czas przejścia ok. 5 godzin, do pokonania mamy ok. 16 km. Szczegóły TUTAJ. Proszę, aby każda z Was racjonalnie oszacowała, czy zdrowie i kondycja fizyczna jej na tę wędrówkę pozwalają.
16:00 -17:00 Zakwaterowanie, zapoznanie się z gospodarzami (Anetą i Stefanem), z domem, rozpakowanie plecaków, odświeżenie się itp.
17:00 – 18:00 Obiadokolacja
18:00 – …… Gry i zabawy zespołowe, inspirujące rozmowy, wymiana doświadczeń, lepsze poznanie siebie, czyli radosne świętowanie Dnia Kobiet w Pokrzywniku:)

Niedziela 11 marca

8:00 – 8:30 Poranna gimnastyka (dla chętnych)
9:00 – 10:00 Śniadanie
10:30 – 15:30 Trekking po okolicy (Pałac i Kościół w Maciejowcu, Zapora Wodna na Elektrowni w Pilchowicach, Jezioro Pilchowickie, patrz TUTAJ). To, jaką trasę wybierzemy i ile zajmie nam ona czasu, ustalimy wspólnie już na miejscu, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne i nasze preferencje.
15:30 – 16:00 Zupa
16:00  – 17:30 Integracja i odrobina inspiracji w myśl idei „Nie pędzę przez życie – Wędruję”
17:30 – 18:30 Drugie danie
18:30 – …… Gry i zabawy zespołowe, inspirujące rozmowy, wymiana doświadczeń, lepsze poznanie siebie, czyli radosnego świętowania Dnia Kobiet w Pokrzywniku ciąg dalszy:)

Poniedziałek 12 marca

8:00 – 8:30 poranna gimnastyka (dla chętnych)
8:30 – 9:30 śniadanie
9:30 – 10:00 Podsumowanie wyjazdu, sprzątanie pokoi, pakowanie plecaków
10:00 Wymarsz w stronę Jeleniej Góry – w zależności od naszej kondycji i aktualnej pogody – możemy na piechotę wrócić do Jeleniej Góry (ok. 5h marszu) wykorzystując maksymalnie możliwość aktywnego odpoczynku na łonie natury. A w razie niepogody, tzn. deszcz leje jak z cebra, zawsze możemy podejść z Pokrzywnika do Pilchowic (ok.1h) i stamtąd do Jeleniej Góry podjechać autobusem. Drugi wariant zejść do Siedlęcina (ok.2,30h) i stąd autobusem podjechać do Jeleniej Góry.

Ok. 18:00/19:00 Powrót do Wrocławia (to wariant optymistyczny, do wykorzystania przy dobrych warunkach atmosferycznych, dniu pogodnym. Jeśli padałby deszcz, zapewne wrócimy nieco szybciej).

*** Ze względu na nieco odległy termin wyjazdu, nieprzewidywalność warunków atmosferycznych, czy planowaną na 11 marca korektę rozkładu jazy PKP, plan tez może ulec niewielkim zmianom ,o czym na bieżąco będę uczestniczki informować.

Jaka jest cena wyjazdu i co zawiera?

Cena 3-dniowego wyjazdu na „Dzień Kobiet w Pokrzywniku” to koszt 450zł, co daje nam 150zł za dzień.

Cena zawiera:

– 2 noclegi  w pięknych pokojach Pokrzywnika
– Wyżywienie (śniadanie + obiadokolacja, kawa, herbata i Anetka obiecała jakąś słodkość:)). Kto z Was poznał już kuchnię Anetki, wie, że to będzie uczta dla zmysłów.
– Ubezpieczenie NNW i OC

Z uwagi na prośby uczestniczek poprzedniego wyjazdu, które na miejsce startu mogły dotrzeć tylko i wyłącznie własnym samochodem, cena nie zawiera transportu PKP. Podyktowane jest to również tym, że niektóre z Was mają indywidualne zniżki na przejazd koleją, tudzież dołączą do nas np. w Jeleniej Górze, więc bez sensu, aby ponosiły koszt dojazdu.

Koszt połączenia PKP pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą to ok.23zł, czyli 46zł w obie strony. Bilety oczywiście kupimy wspólnie, podczas zbiórki, korzystając ze zniżki/ ofert promocyjnych dla większej grupy podróżujących.

Co zrobić, aby wziąć udział w wyjeździe?

  • WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Formularz zgłoszenia, uczestnicy Sekretnej Listy Włóczykijów, otrzymają ode mnie  w niedzielę 21 stycznia wieczorem bezpośrednio na swoje skrzynki mailowe. Następnie formularz ten zostanie zamieszczony na blogu UniGoo, we wpisie pt. „Dzień Kobiet w Pokrzywniku 10-12 marca 2018” i na Facebooku.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA dostępny jest TUTAJ.

UWAGA!!!
Dziewczyny – jeśli któraś z Was chce jechać z koleżanką, która także wypełniła formularz zgłoszenia, albo jakąś inną informację chce mi przekazać- wpiszcie proszę to wszystko w pole UWAGI w formularzu zgłoszenia – wbrew pozorom to, co tam wpisujecie jest dla mnie bardzo ważne i czytam to uważnie.

  • POTWIERDZIĆ CHĘĆ UDZIAŁU W WYJEŹDZIE

Potwierdzeniem chęci udziału w wyjeździe jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości  180 zł.

*Informację na temat numeru konta bankowego, na który należy dokonać opłaty, uczestniczki wyjazdu otrzymają drogą mailową.
**Wpłaty należy dokonać w terminie do 3 dni roboczych od daty otrzymania potwierdzenia zapisu na wyjazd. Nie uiszczenie opłaty w tym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z wyjazdu. Miejsce zostaje zwolnione.

  • DOKONAĆ POZOSTAŁEJ OPŁATY ZA WYJAZD

Do dnia 20 lutego należy dokonać opłaty pozostałej kwoty za wyjazd, czyli 270 zł.

*Oczywiście, jeśli boisz się, że zapomnisz, możesz opłacić całość wyjazdu od razu, dokonując potwierdzenia rezerwacji miejsca. Wówczas przelewasz 450 zł na wskazany numer bankowy.
**Nie uiszczenie pozostałej kwoty wyjazdu w terminie do 20 lutego jest równoznaczne z rezygnacją z wyjazdu – miejsce zostaje zwolnione, a opłata rezerwacyjna przepada.

  • W DNIU 10 marca STAWIĆ SIĘ NA ZBIÓRCE na Dworcu PKP Wrocław Główny

Najlepiej, jeśli stawisz się punktualnie, z zapakowanym plecakiem, zaopatrzona w całą masę pozytywnej energii i optymizmu.

* Mniej więcej dwa tygodnie przed wyjazdem otrzymasz ode mnie maila, ze szczegółową informacją nt. zbiórki, o czym należy pamiętać, co warto do plecaka spakować, itp.

Chcesz mnie o coś zapytać?

Jeśli przyjdzie Ci jeszcze coś do głowy, coś, o co chciałabyś mnie zapytać, coś mi doradzić itp. – pisz śmiało: [email protected] czasami zdarza mi się też usłyszeć, że mój telefon dzwoni 503 14 15 87

Ja już nie mogę się doczekać, tych widoków, tej ciszy, zapachu lasu, kawy wypitej o poranku w Waszym towarzystwie i otoczeniu pięknych wnętrz Pokrzywnika…

Moc uścisków, ode mnie dla Was,
b.

P.S. Dokumenty potwierdzające moje uprawnienia do organizacji tego typu wyjazdów znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *