Wiosenny Rajd UniGoo, Chatka Górzystów, 13-14 kwietnia

FORMULARZ ZAPISU znajduje się TUTAJ.

Dokładając wszelkich starań, aby porwania UniGoo miały różny charakter, klimat, stopień trudności i koszt, tak aby każda z Was mogła znaleźć coś dla siebie, tym razem postanowiłam, że zrobimy rajd. Taki typowy, jaki pamiętać możecie z podstawówki, tudzież ze studenckich czasów. Nie wiem jak Wy, ale ja z wielkim sentymentem wspominam takie wyprawy.

Lokalizację miałam upatrzoną już od dłuższego czasu, bo uważam, że na metę dla takiego rajdu nadaje się genialnie, niestety wyhaczyć tam termin dla grupy to nie łatwa sprawa.

No ale w końcu się udało…..i tak oto, w kwietniu chciałabym Was porwać do Chatki Górzystów w Górach Izerskich. Miejsce magiczne, wysławiane przez wielu, jedno z nielicznych, w których zachowany został ten cudowny klimat schronisk górskich.

Wiosenny Rajd UniGoo, to propozycja dla tych z Was, którym nie straszne jest podejście, że im prościej tym lepiej:)

No OK, dość już gadania, przejdźmy do konkretów.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

Termin: weekend 13-14 kwietnia 2019r.

Miejsce zbiórki: Dworzec Główny PKP we Wrocławiu, ale oczywiście można do nas dołączyć na innej stacji PKP, którą mamy po drodze (Wrocław-> Szklarska Poręba).
Miejsce docelowe: Chatka Górzystów
Środek transportu: PKP + siła własnych nóg

PLAN WYJAZDU:

Tego typu wyjazdy to oddech od codziennej gonitwy, zadań, obowiązków, nerwów, stresów.  To wyjazd po zmęczenie, które wbrew pozorom pozwala odpocząć, ciszę, uśmiech, radość z bycia częścią jakże niezwykłej grupy:) A celem nadrzędnym jest # wietrzenie głowy, jakże w dzisiejszych czasach potrzebne.

Sobota 13 kwietnia

 • Zbiórka w godzinach porannych na Dworcu PKP Wrocław Główny (dla naszego bezpieczeństwa szczegółowe informacje na temat zbiórki prześlę uczestniczką wyjazdu drogą mailową)
 • Podróż PKP do Szklarskiej Poręby
 • Rajd do Chatki Górzystów
  W zależności od pogody, jaką zastaniemy, do Chatki Górzystów pójdziemy albo dłuższą trasą (15,5 km, ok. 5h marszu) albo krótszą (8,9 km, 2,30h). Na ten moment zakładamy jednak wariant 15 km i z taką trasą trzeba się liczyć.

* O to, czy wolisz dłuższą, czy krótszą trasę zapytam Cię jeszcze w formularzu zapisu.
*Jaką trasę ostatecznie wybierzemy, zadecyduje pogoda i demokratyczne głosowanie.

 • Zakwaterowanie. Dziewczyny, aby zachować typowy charakter rajdu i aby nie było kłopotu, kto pójdzie do osobnego pokoju, śpimy w jednym dużym:) Co za tym idzie na jakieś wielkie spanie się nie nastawiajcie, bo jak znam życie to wpierw będą opowieści do późna, potem przygłupawka, potem chwila spania i ranek:)

*** WAŻNE – potrzebujemy mieć własne śpiwory
*** Gdyby któraś z Was nie miała swojego śpiwora, tudzież nie miała od kogo pożyczyć – dajecie mi znać, bo kwestia jest do ogarnięcia- zero stresu!

 • Wspólna obiado-kolacja. Ten moment bardzo lubimy- prawda? Podczas spotkania na jadalni, każda z nas sama będzie decydować, czy zamawia coś w bufecie, czy dojada to, co zostało w plecaku. Pisnę tylko słówko, że ponoć naleśniki biszkoptowe z jagodami nie mają sobie równych i taaaaakie, to tylko w Chatce Górzystów możemy zjeść.
 • Wieczór spędzony na rozmowach w kobiecym gronie.
 • Podziwianie gwiazd, bo nie wiem czy wiecie, ale Izery to do tego celu najlepsze miejsce. To właśnie tutaj jest park ciemnego nieba, gdzie odbywają się warsztaty astronomiczne. Dobrze, abyście miały kubki termiczne, wówczas z ciepłą herbatą usiądziemy sobie przed schroniskiem:)
 • Toaleta wieczorna,
 • Pogaduchy do poduchy

Niedziela 14 kwietnia

 • Pobudka,
 • Toaleta poranna,
 • Wspólne śniadanie,
 • Pakowanie, uporządkowanie i zdanie pokoju,
 • Trekking powrotny na PKP i odjazd w kierunku Wrocławia,
  Tu także mamy kilka możliwości:
  – Spacer do Jakuszyc z przystankiem w Schronisku Orle( 9km, 2:35h)
  – Zejścia do Świeradowa-Zdroju przez Schronisko na Stogu Izerskim (12,8km, 3,40h) lub krótszą trasą, szlakiem niebieskim ( 7,5km, ok.2h). Jedyne co nas tu blokuje to to, że jedyny autobus ze Świeradowa odjeżdża 14:40.
  – Jest też możliwość zrobienia 20km trasy, która zajmuje ok. 6 godzin. To jednak jaką trasę wybierzemy na powrót, zależeć będzie od tego, jak każda z uczestniczek będzie się czuła w sobotę wieczorem, tudzież w niedzielę rano. Zawsze działamy jako całość i dostosowujemy się do potrzeb grupy. A w grupie trasę i tempo, z pełnym szacunkiem i zrozumieniem wyznacza ta, której idzie się najciężej…..czyli zazwyczaj ja … z największym plecakiem, obwieszona aparatem, dreptająca na końcu. Tak więc bez stresu dziewczyny, bez problemu dacie radę.

JAKA JEST CENA RAJDU?

Koszt, tych nieziemskich przeżyć, widoków, nowych przyjaźni i przewietrzonej głowy to 100 zł. Czy to dużo, czy to mało osądźcie same. Ja nieskromnie tylko nadmienię, że za godzinne spotkanie ze specjalistą od #wietrzenia głowy trzeba zapłacić więcej, a tu mamy nie godzinę, a dwa dni na wentylację, dla mnie ekstra:)))

Cena zawiera:

 • Nocleg w Chatce Górzystów
 • Ubezpieczenie NNW i OC
 • Opłata rejestracyjna i obsługę rajdu;)

Cena nie obejmuje:

 •  Kosztu transportu PKP – podyktowane jest to tym, że niektóre z Was posiadają indywidualne zniżki na przejazd koleją, tudzież dołączą do nas po drodze. Cena biletów PKP (skorzystamy z biletu weekendowego „Weekend z KD”) w obie strony wyniesie nas 35zł.
 • Wyżywienia (w tej kwestii, każda decyduje za siebie. Można zjeść coś w schronisku, można mieć własny prowiant i ciąć koszty)

***W przypadku nie zebrania się odpowiedniej grupy, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania rajdu.

CO ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYJEŹDZIE

 1. WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Formularz zgłoszenia znajdziesz TUTAJ.

***O udziale w wyjeździe decydować będzie, jak zawsze, kolejność zgłoszeń.
*** 
UWAGA!!! Dziewczyny – jeśli któraś z Was chce jechać ze znajomą/ przyjaciółką/ mamą/ siostrą itp., która także wypełniła formularz zgłoszenia, albo jakąś inną informację chcecie mi przekazać – wpiszcie, proszę to wszystko w pole UWAGI w formularzu zgłoszenia – wbrew pozorom to, co tam wpisujecie, jest dla mnie bardzo ważne i czytam to uważnie.

2. POTWIERDZIĆ CHĘĆ UDZIAŁU W WYJEŹDZIE

Potwierdzeniem chęci udziału w wyjeździe jest:

 • Zapoznanie się z Umową i Ogólnymi Warunkami Wyjazdów UniGoo, które uczestniczki wyjazdu otrzymają ode mnie drogą mailową, podpisanie niniejszych dokumentów i odesłanie ich do mnie na maila.
 • Wpłata bezzwrotnej zaliczki/ opłaty rezerwacyjnej w wysokości  50 zł,

*Informację na temat numeru konta bankowego, na który należy dokonać opłaty, uczestniczki wyjazdu również otrzymają drogą mailową.
**Wpłaty należy dokonać w terminie do 3 dni roboczych od daty otrzymania potwierdzenia zapisu na wyjazd. Nie uiszczenie opłaty w tym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z wyjazdu. Miejsce zostaje zwolnione.

3. DOKONAĆ POZOSTAŁEJ OPŁATY ZA WYJAZD

Do dnia 4 kwietnia należy dokonać opłaty pozostałej kwoty za wyjazd, czyli 50 zł.

*Oczywiście, jeśli boisz się, że zapomnisz, możesz opłacić całość wyjazdu od razu, dokonując potwierdzenia rezerwacji miejsca. Wówczas przelewasz 100 zł na wskazany numer bankowy.

**Nie uiszczenie pozostałej kwoty wyjazdu w terminie do 4 marca jest równoznaczne z rezygnacją z wyjazdu – miejsce zostaje zwolnione, a opłata rezerwacyjna przepada.

4. STAWIĆ SIĘ NA ZBIÓRCE

W dniu 13 kwietnia, w sobotę rano, stawić się na zbiórce na Dworcu PKP Wrocław Główny. Najlepiej, jeśli stawisz się punktualnie, z zapakowanym plecakiem, zaopatrzona w całą masę pozytywnej energii i optymizmu.

* Mniej więcej tydzień przed wyjazdem otrzymasz ode mnie maila, zawierającego praktyczne informacje na temat tego, o czym należy pamiętać, czy co warto do plecaka spakować, itp.

CHCESZ MNIE O COŚ ZAPYTAĆ?

Jeśli przyjdzie Ci jeszcze coś do głowy, coś, o co chciałabyś mnie zapytać, coś mi doradzić itp. – pisz śmiało: [email protected] czasami zdarza mi się też usłyszeć, że mój telefon dzwoni 503 14 15 87

To co, do zobaczenia wkrótce:)
b.

P.S. Dokumenty potwierdzające moje uprawnienia do organizacji tego typu wyjazdów znajdziesz TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *